Програми и проекти

Въпрос № 1-125 „Къде мога да намеря указанията за електронно подаване на документи за кандидатстване в Осма конкурсна сесия на НИФ след като платформата е активна? Ако такива все още не са качени в сайта на ИАНМСП, бихте ли ми дали информация относно електронното подаване и дали е нужно в такъв случай да се подготвят документите и на хартиен носител“?– с вх. 94-00-251-2/20.10.2016 г.

Въпрос № 1-124 Има ли права ръководителя на проекта да работи 8 (осем) часа на ден, в случай, че няма други ангажименти и това е единствената му дейност в момента??– с вх. 94-00-270-2/19.10.2016 г.

Въпрос № 1-123 Вземат ли се предвид полагащите му се отпуски при изчисляването на човекодните, които ръководителя на проекта трябва да положи?– с вх. 94-00-270-2/19.10.2016 г.

Въпрос № 3-40 Полага ли се възнаграждение на ръководителя на проекта за предаването на окончателния доклад, ако е допустимо, докладът да бъде предаден на 19-тия месец??– с вх. 94-00-270-2/19.10.2016 г.

Въпрос № 1-122 В случай, че последния етап е на 18-тия месец, допустимо ли е Окончателния доклад да бъде представен на 19тия месец, т.е. след изтичането на срока на проекта или задължително трябва да е в рамките на 18-те месеца??– с вх. 94-00-270-2/19.10.2016 г.

Въпрос № 1-121 Според точка 15, Раздел А от Правилника за оценка на приложенията, “В случай, че кандидатът/и или партньорът/ите са регистрирани по Закона за търговския регистър и посочените документи са публикувани в Търговския регистър, документите не се прилагат, като за обстоятелствата се извършва служебна проверка в Търговския регистър?”. Означава ли това, че всички изброени документи може да не се представят, аки фирмата е пререгистрирана (в търговския регистър на агенцията по вписванията), пояснението важи само за документите на чужд език?”?– с вх. 94-00-303/11.10.2016 г.

Въпрос № 2-21 „Когато по проекта се предвижда назначаването на експертен потенциал, то имаме следните въпроси: 1. Следва ли в таблицата „Експерти от екипа на проекта да се включат съответните изследователи с изисквания за тяхната квалификация след като не знаем имената им?“ 2. „Те ще бъдат ли оценявани за преценка за капацитета на фирмата да изпълни проекта?“– с вх. 94-00-306/20.10.2016 г.

Въпрос № 3-39 Допустимо ли е задълженията на експертите по проекта да бъдат вменени само в длъжностните им характеристики към основните им трудови договори ?– с вх. 94-00-292/14.10.2016 г.

Въпрос № 3-38 Необходимо ли е тези експерти, които са назначени при партньорите и участват в изпълнението на дейностите на координатора, да сключат допълнителен трудов договор с координатора (водещата организация)?– с вх. 94-00-292/14.10.2016 г.

Въпрос № 3-37 Допустимо ли е с експертите по проекта да бъдат сключени допълнителни трудови договори по чл. 110 и/или чл. 111 от Кодекса на труда през Октомври 2016 г., а да влезнат в сила при евентуално подписване на договор за финансиране на проект по Националния иновационен фонд?– с вх. 94-00-292/14.10.2016 г.

Въпрос № 3-36 Договорът, който всеки експерт трябва да сключи за дейностите по проекта задължително ли трябва да е допълнителен трудов или може и с допълнително споразумение към основния трудов договор, който вече имат?– с вх. 94-00-292/14.10.2016 г.

Въпрос № 3-35 Когато екипът по проекта се предвижда да е съставен само от експерти, които са служители на координаторът и/или на някои от партньорите, трябва ли да сключват допълнителен договор за дейностите по проекта? И ако отговорът е ДА, с кого се сключва договорът – с координатора или с предприетото – партньор, чийто служители вече са?– с вх. 94-00-292/14.10.2016 г.

Въпрос № 3-34 Разходите: командировки в страната, сметки за телефони и наем на помещения, свързани изцяло и само с дейностите по проекта (а не текущи режийни разходи за предприятието) признат разход ли са и можем ли да ги заложим в бюджета на проекта?– с вх. 94-00-292/14.10.2016 г.

Въпрос № 1-120 Как се определя интензитетът на проект, в който участват 3 страни – микро предприятие, което е координатор (водеща организация), голямо предприятие – партньор и научна организация – Университет)?– с вх. 94-00-292/14.10.2016 г.

Въпрос № 3-33 В случай, че по проекта има партньор – частен Университет, регистриран по Закона за народната просвета с решение, обнародвано в Държавен вестник и акредитиран от НАОА, следва ли да се представя заверен от одитор междинен отчет за този партньор, тъй като от т. 16 на стр. 13 от Правилника за оценка на проектни предложения, а също и от насоките не става ясно?– с вх. 94-00-292/14.10.2016 г.

Страница 29 от 45« Първа...51015...2728293031...354045...Последна »




Matchmaking b2b connect

BG Industry Map
SME Webinars
NIF
Exporthub.bg
opic.bg
bulgariancp.bg



Сигнали за корупция и конфликт на интереси


Следвайте ни:

facebook linkedin youtube