България ще участва в панаир за малък и среден бизнес в Гуанджоу

Изпълнителна агенция за насърчаване на малките и средните предприятия (ИАНМСП) е определена за член на бизнес-съвета Китай-Централна и Източна Европа (ЦИЕ), т. нар. инициативата 16+1. В тази връзка агенцията кани български фирми да участват на Международния панаир за МСП в Китай (CISMEF), който ще се проведе в периода 10-13 октомври 2016 г. в гр. Гуанджоу, Китай. Събитието е част от инциативата 16+1. През последните години провинция Гуандун, в която се намира Гуанджоу се превърна в икономически най-развитата в Китай с население от над 80 млн. души.

CISMEF се провежда в POLY World Trade Center и е едно от големите многопрофилни търговски изложения в страната, организирано с подкрепата на Министерство на индустрията и информационните технологии, Държавната администрация за индустрия и търговия, както и Провинция Гуандун. Последното издание на CISMEF през 2015 г. се проведе на обща площ от 100 000 кв.м., като 20 000 кв.м. площ е с международно участие. Участие са взели над 3 000 компании от 31 китайски провинции, както над 20 чужди държави включително Южна Корея, Малайзия, Япония, Тайланд, Русия, Хонг-Конг и други. Общата стойност на реализираните сделки вследствие на участието възлиза на над 2 млрд. евро, като обхваща 324 договорени проекта и 319 бъдещи проекти. В предстоящото издание на изложбата страни-партньори са Кот д’Ивоар и Индия. Очакванията на организаторите са панаира да бъде посетен от над 200 000 посетители, включително 97 200 търговци от 86 държави.

По време на 13-тото издание на CISMEF е планирано да бъдат проведени 50 съпътстващи прояви, включително форуми, двустранни бизнес срещи, промоционални прояви, тематични уъркшопи и обучения. Целта на изложбата е запознаване на китайските делови среди с продукцията от страните от Централна и Източна Европа, с възможностите за взаимни инвестиции, коопериране, технологично сътрудничество и търговия.

Изложбата е от общ характер и секторите, които могат да бъдат представени са ХВП, козметика, текстил и облекла, обувки, шапки, чанти, играчки, занаяти, медикаменти, домакински електроуреди, електроника, информационни технологии, машини и оборудване, мебели, осветителни тела, керамика, строителни материали, услуги и други.

Китайската страна предоставя на всяка държава-участник безплатно стандартно оборудвани щандове, осигурява безплатна реклама на националното участие и оказва съдействие при участие в съпътстващите прояви. ИАНМСП организира колективното участие на български предприятия на националния щанд като предоставя на всеки участник:

 

–      Стандартно оборудван изложбен щанд от 9 кв.м. (3,00м х 3,00м), подово покритие, разделителни стени, табела с името на фирмата, 1 бр. маса за преговори, 2 бр. стола, 1 бр. кошче за отпадъци, 2 бр. луминисценти лампи и 1 бр. контакт);

–      Консумативи (ток, почистване и др.);

–      Рекламиране на участието;

–      Съдействие при издаване на китайска виза;

–      Съдействие при участие в съпътстващите прояви.

Одобрените фирми за участие следва да поемат всички други разходи, като допълнително оборудване и услуги свързани с участието, извън гореописаните; Спедиция, митническа обработката и застраховка на експонатите; командироване и пребиваване на представител/и от предприятието (виза, пътни, дневни, квартирни, медицинска застраховка); застраховка на представителите на предприятието и експонатите.

При интерес за участие в изложбата, документи се приемат до 8 юли 2016 г.




Страницата е редактирана последно на: 01.07.2016




Expo2025 Osaka
Matchmaking b2b connect
BG Industry Map
SME Webinars
NIF
Exporthub.bg
opic.bg
bulgariancp.bg
evroto.bg



Сигнали за корупция и конфликт на интереси


Следвайте ни:

facebook linkedin youtube