Национално участие в международна специализирана изложба за захарни и сладкарски изделия ISM 2017 (29.01. – 01.02.2017 г., Кьолн, Германия)

Във връзка с изпълнението на дейностите по проектно предложение референтен №  BG 16RFOP002-2.003-0001 „Създаване на условия за устойчиво развитие и успешно интегриране на българските предприятия на европейски и международни пазари, чрез осигуряване на подкрепа за участие в международни търговски панаири и конференции“ Ви информираме, че Агенцията организира участието на български фирми на национален щанд на международната специализирана изложба за захарни и сладкарски изделия ISM 2017, която ще се проведе в периода 29.01 – 01.02.2017 г., гр. Кьолн, Германия.

Международното изложение  за захарни и сладкарски изделия ISM е едно от най-големите в света и е със силно изразено международно участие. ISM се провежда ежегодно от 1927 г. за производители от следните области: бонбони, шоколад, шоколадови специалитети, хлебни изделия, бисквити, сладолед,  сладкарски изделия. В изданието през 2016 г. на площ от 99 400 кв.м. участие са взели 1 582 изложители от 65 страни.

Предприятията трябва да отговарят на следните изисквания:

  1. Предприятието не участва за собствена сметка в конкретната проява;
  2. Предприятието е регистрирано или е подало искане за регистрация в Регистър на МСП при ИАНМСП;
  3. За последните три приключили финансови години, предприятието да има средноаритметичен положителен финансов резултат, различен от нула (условието не се отнася за нововъзникнали МСП) или ако е с отрицателен резултат, той се дължи на амортизационни отчисления по направени инвестиции (доказва се с копие от ОПР). Предприятията създадени през последните 3 години кандидатстват с ОПР за приключилите финансови години (условието не се отнася за нововъзникнали МСП).
  4. Предприятието да притежава Код на икономическа дейност (КИД), съгласно условията за допустимост на ОПИК. Представя се Удостоверение за КИД на предприятието, издадено от Националния статистически институт, в оригинал или заверено копие с текст „Вярно с оригинала“ с подпис на представляващия и печат на предприятието, което удостоверение следва да е издадено не по-късно от 1 (една) година преди подаване на документите за кандидатстване в конкретната проява.
  5. В случай, че не e производител на български продукти, предприятието има сключен договор за осъществяване на търговска дейност с продуктите на български производител.

(3) Свързани предприятия по смисъла на ЗМСП имат право да участват едновременно на една и съща проява само в случай, че всички те са производители на различни български продукти/услуги.

(4) При наличие на изложбени площи или отказ на класиран участник, се разглеждат документите и се допускат до класиране и предприятия, чийто документи са постъпили в деловодството на ИАНМСП до три работни дни след обявения краен срок за кандидатстване за участие в проявата.

(5)  При наличие на свободна площ, поради недостатъчен брой получени в ИАНМСП заявки за участие до изтичане на срока за кандидатстване или липса на заявки, подадени в срока по ал. 4, до участие ще бъдат допускани предприятия, които не отговарят на изискванията по ал.2, т.1 и т.3.

(6)  При недостатъчен брой МСП, подали заявки за участие и допуснати до класиране, за оптимално запълване на общия български щанд, до участие се допускат и предприятия, които не отговарят на изискванията по ал.1, с изключение на тези, които имат публични задължения към държавата. В този случай предприятието заплаща пълния размер на извършените от ИАНМСП за неговото участие разходи.

ИАНМСП организира участието на български фирми на ISM 2017 при следните условия:

Агенцията поема частично разходите за:

  • Наем на изложбена площ;
  • Проектиране и изграждане на щанд;
  • Наемане на оборудване и обзавеждане;
  • Регистрация на изложителите и медийни такси.

Фирмите, участници в ISM 2017следва да поемат всички други разходи, както следва:

  • 15 % от гореизброените разходи за първо участие на предприятието в организирани от ИАНМСП национални участия в международни изложби в размер на 1 575.00 лева;
  • 20 % от гореизброените разходи за второ и трето участие на предприятието в организирани от ИАНМСП национални участия в международни изложби в размер на 2 100.00 лева;
  • 25 % от разходите за наем на площ и изграждане на конструкция на щанда за повече от три участия на предприятието в организирани от ИАНМСП национални участия в международни изложби в размер на 2 625.00 лева;
  • Транспорт и обработката на експонати и други изложбени компоненти;
  • Командироване и пребиваване на представител/и от предприятието (пътни, дневни и квартирни);
  • Заявени допълнителни услуги, извън изброените в Общите условия за участие;
  • Застраховка на експонатите по време на транспортирането им и провеждането на изложбата;
  • Застраховка на представителите на предприятието.

Участието в международни панаири/специализирани изложби на българските предприятия представлява минимална помощ по смисъла на Регламент (EС) № 1407/2013 г. относно прилагането на чл. 107 и чл. 108 от Договора за функционирането на Европейския съюз към помощта de minimis. Информация за предоставените на Вашето предприятие минимални помощи може да получите на https://www.sme.government.bg или http://minimis.minfin.bg/ReportBulstat.aspx

Кандидатстването за участие в организирани от агенцията Международни специализирани изложби/панаири се извършва чрез подаване на следните документи, посочени в Правилата за кандидатстване в специализирани международни панаири, изложения конференции, контактни борси, форуми и събития в страната и чужбина, организирани от ИАНМСП:

1. Заявка за участие (по образец и в оригинал), подписана от представляващия предприятието и подпечатана с печата на предприятието;

2. Договор за участие, в 2 оригинални екземпляра (по образец), подписан от представляващия предприятието и подпечатан с печата на предприятието;

3. Удостоверение по чл.87, ал.6 от ДОПК за липса/наличие на публични задължения по чл. 162, ал.2, т.1 от ДОПК към държавата, издадено не по-рано от 3 месеца към датата на кандидатстване (оригинал или заверено копие с текст „Вярно с оригинала”, подпис на представляващия и печат на предприятието);

4. Удостоверение за КИД на предприятието, издадено от Националния статистически институт, в оригинал или заверено копие с текст „Вярно с оригинала“ с подпис на представляващия и печат на предприятието, което удостоверение следва да е издадено не по-късно от 1 (една) година преди подаване на документите за кандидатстване в конкретната проява. Условия за допустимост;

5. Декларация за получени минимални помощи (по образец и в оригинал) за предходните две данъчни години и за текущата данъчна година (по образец и в оригинал), подписана от представляващия подпечатана с печата на предприятието;

6. Декларация за получени държавни помощи и за нефинансиране от други източници (по образец и в оригинал), подписана от представляващия и подпечатана с печата на предприятието;

7. Декларация за обстоятелствата по чл.З и чл.4 от ЗМСП (по образец и в оригинал), подписана от представляващия и подпечатана с печата на предприятието. Когато предприятието е свързано и/или предприятие партньор, към декларацията се представя и Справка (по образец и в оригинал) за обобщените параметри на предприятието. Справката следва да съдържа информация за всяко от свързаните предприятия и/или предприятие партньор. Указания за попълване ;

* За деклариране на неверни данни в Декларацията за обстоятелствата по чл.З и чл.4 от ЗМСП се носи наказателна отговорност по чл.313 от Наказателния кодекс.

8. Копие от „Отчет за приходите и разходите” за последните три приключили финансови години на кандидата, заверен с текст „Вярно с оригинала”, подпис на представляващия и печат на предприятието. Предприятията създадени през последните 3 години кандидатстват с ОПР за приключилите финансови години (условието не се отнася за нововъзникнали МСП).

9. Копие от договор за осъществяване на търговска дейност с продуктите на български производител в случай, че кандидатът не е производител, заверен с текст „Вярно с оригинала”, подпис на представляващия и печат на предприятието.

10. Правила за поведение.

След одобрение на предприятието за участие в международната специализирана изложба, Договорът се подписва от страна на ИАНМСП.

За допълнителна информация може да се обръщате към г-жа Елица Попадийна, главен експерт в отдел „Мерки за интернационализация провеждани в чужбина”, ИАНМСП, тел. 02 940 7982, e-mail: e.popadiyna@sme.government.bg и г-н Траян Трендафилов, главен експерт в отдел „Мерки за интернационализация провеждани в чужбина”, ИАНМСП, тел. 02 940 7981, e-mail: t.trendafilov@sme.government.bg.

При интерес от Ваша страна за участие в ISM 2017в срок до 11ноември 2016 г. (петък), предприятието може да подаде изискуемите документи по един от следните начини:

  • В деловодството на ИАНМСП с входящ номер
  • С електронен подпис на следния електронен адрес: office@sme.government.bg.



Страницата е редактирана последно на: 26.07.2017




Expo2025 Osaka
Matchmaking b2b connect
BG Industry Map
SME Webinars
NIF
Exporthub.bg
opic.bg
bulgariancp.bg
evroto.bg



Сигнали за корупция и конфликт на интереси


Следвайте ни:

facebook linkedin youtube