Въпрос №1-13 „Моля за разяснение каква компания/организация би бил допустим партньор в съвместен проект за да се кандидатства в сесията. Дали браншови организации или асоциации /примерно в селския туризъм и ли в друга сфера/ могат да участват?“ с Вх. №46-00-256/20.08.2020 г.

Отговор:

Съгласно чл. 17 ал.2 от ПУСНИФ 2020 г. „Допустим партньор за изпълнение на проект по схемата може да бъде предприятие, търговец по смисъла на Търговския закон или еквивалентно лице по смисъла на законодателството на държава-членка на Европейския съюз и/или организация за научни изследвания и разпространение на знания от държава-членка на Европейския съюз. Организацията за научни изследвания и разпространение на знания следва да има статут на юридическо лице“.

Във връзка с гореизложеното следва, че браншови организации и асоциации са недопустим партньор.




Страницата е редактирана последно на: 27.08.2020




Matchmaking b2b connect

BG Industry Map
SME Webinars
NIF
Exporthub.bg
opic.bg
bulgariancp.bg
evroto.bg



Сигнали за корупция и конфликт на интереси


Следвайте ни:

facebook linkedin youtube