ИАНМСП проведе въвеждащо обучение за бенефициерите от 12-та сесия на Националния иновационен фонд

 

Членовете на Звеното за оперативно управление на Националния иновационен фонд (ЗОУФ) г-жа Йоанна Ценова, началник отдел “Иструменти за развитие на предприятията” и г-жа Анелия Николова, началник отдел “Финансов мониторинг на проекти” към Изпълнителната агенция за насърчаване на малките и средните предприятия (ИАНМСП) проведоха въвеждащо обучение на бенефициерите, с които са сключени договори по 12-та конкурсна сесия на Националния иновационен фонд, на 9 февруари 2022 година.

Екипът от водещи експерти на Агенцията представи пред близо 40-те участници в обучението процедурата по подготовката на отчетите за технически и финансов мониторинг след изпълнение на етап или приключване на проекта, финансиран от НИФ.

Координаторите на всички проекти и техните партньори бяха запознати с основните изисквания за отчитане изпълнението на договора за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ за етап и краен резултат, както и с оценката на независимите експерти по техническото изпълнение на проектите.

Представителите на ИАНМСП отговаряха на въпросите на бенефициерите и ги консултираха за всички възможни начини за правилно отчитане на заложените разходи в бюджетите на проектите с цел минимизиране на неверифицирани такива.

24 проектни предложения ще бъдат финансирани по настоящата конкурсна сесия на Националния иновационен фонд. Общият размер на безвъзмездната финансова помощ е  6 705 773,66 лв. , като Фондът предоставя финансиране в размер на до 500 000 лв. за проект.

Проектите, които ще бъдат финансирани,  попадат в 4 тематични области: „Информатика и информационни и комуникационни технологии“, „Мехатроника и чисти технологии“, „Индустрия за здравословен живот и биотехнологии“ и „Нови технологии в креативните и рекреативните индустрии“, селектирани от общо 96 предложения, подадени в рамките на сесията, стартирала през месец август 2021 г.

Основна цел на Фонда е да насърчи научноизследователската и развойната дейност за повишаване конкурентоспособността на родния бизнес, като насърчава развитието на нови или усъвършенствани продукти, процеси или услуги.

В своите предходни единадесет конкурсни сесии Фондът финансира развитието на над 500 проекта с над 95 милиона лева в сферата на информационните и комуникационните технологии, мехатрониката, биотехнологиите, творческата и развлекателната индустрия и други.




Страницата е редактирана последно на: 10.02.2022




Expo2025 Osaka
Matchmaking b2b connect
BG Industry Map
SME Webinars
NIF
Exporthub.bg
opic.bg
bulgariancp.bg
evroto.bg



Сигнали за корупция и конфликт на интереси


Следвайте ни:

facebook linkedin youtube